5 këshilla për të qëndruar në formë

Në një botë të mbushur me yje të palestrës në Instagram, janë të shumta frymëzimet që mund të ndiqni për të pasur edhe ju një trup të bukur dhe shëndet të mirë. Ja disa nga objektivat që duhet ti vini vetes për këtë qëllim. 1-Cakto objektiva të zgjuara. Mos synoni të…

Metodat e rejat për të mbajtur trupin në formë

Më pak se pesë për qind e të rriturve kryejnë ushtrime të paktën 30 minuta çdo ditë. Megjithatë kjo nuk i ka ndalur sipërmarrësit e palestrave të ekspozojnë produktet e tyre të reja. Kevin Enoh sjell materialin në vazhdim. Ndoshta është stërvitja mbi një trampolinë është ajo çka dini të…

Pse femrat kanë “Fobi” zonën e peshave të rënda

E ke vënë re kur je në palestër dhe shikon meshkujt të ndarë nga njëra anë dhe femrat nga ana tjetër, respektivisht meshkujt te zona e peshave dhe femrat te cardio! Janë të ndarë me thikë 😛 dhe kjo është një situatë normale në sytë e të gjithëve, përveç rastit…

Të stërvitesh pa kosto në shtëpi ! Ja plani ( Video )

Marr spunto të shkruaj këtë postim dhe të hartoj këtë program stërvitje nga biseda që pata me një mikeshë timen rastësisht në rrugë. Ndërsa bisedonim më thoshte që kishte dëshirë të fillonte stërvitjen, më shumë për të mbajtur trupin në formë dhe për t’u tonifikuar meqënëse kemi verën përpara. 🙂…

10 minuta ushtrime për bark të tonifikuar

Dihet tashme qe problemi me i madh per femrat (pervec celulitit) eshte heqja e barkut, vecanerisht pasi jane bere nena. Cdo femer deshiron nje bark te dobet, me muskuj e te tonifikuar. Realizimi i kesaj deshire duket kaq e veshtire dhe stermunduese. Kushtojini vetes vetem 10-minuta ne dite dhe ndiqni…

SQUATS, ushtrime për një fundshpinë braziliane

Cila eshte ajo vajze qe nuk e ka enderrr te kete nje trup te bukur dhe te tonifikuar? Sa shume dieta, ushtrime, sakrifica per ate dhjam te tepert tek barku, kofshet apo vithet? Keto te fundit (lato B) jane nje nga pjeset me provokuese te trupit dhe shume joshese per…