8 ushqimet që ndihmojnë në forcimin e muskujve

  Muskujt nuk forcohen vetëm në palestër. Por ka edhe një mënyrë tjetër efikase për këtë, siç është marrja vazhdimisht e disa ushqimeve të veçanta. Kryesisht janë ato që përmbajnë shumë proteina, pasi këto të fundit, janë një lëndë ushqyese që luajnë një rol të madh në zhvillimin e muskujve. E…

Kush jane ushtrimet me mira per gjoks ?

Sa me shume ushtrime te ndryshme te kryeni gjate nje seance ( Chest Day ) dita e ushtrimeve per gjoks aq me shume muskujt vini ne pune . 1 - Gjithmone sa here qe ne palester eshte dita ( Chest Day ) ushtrimi Bench duhet te jet ushtrimi i pare…

Këshillat më të mira për fillestarët në palestër

Që të gjith meshkujt ëndërrojnë të ken trupin e Arnold Schwarzenegger por të rrall jan ata që e arrijnë. Të kesh trup muskuloz është pak më e vështirë se sa të bësh një xhiro në park. Shumica e meshkijve bëjnë 5 her në jav palestër dhe kan linja te dobëta,…

5 sekretet e njerëzve që nuk kanë probleme me sëmundjet

Me siguri njihni një person që arrin të jetë gjithmonë i shëndetshëm, edhe kur njerëzit përreth tij janë me kollë, rrufë apo ndihen të stresuar. Nëse keni menduar ndonjëherë çfarë bëjnë këta njerëz për të qenë në formë gjatë gjithë kohës, është koha të mësoni disa nga sekretet e tyre.…

A janë të dëmshme proteinat ?

Keni filluar se fundmi frekuentimin e nje sporti ose palestren , keni degjuar rreth priteinave dhe jeni ne medyshje nese duhet t'i perdorni apo jo ? Me poshte do tju shpjegojme gjithcka . Se pari duhet te dini qe ka shume lloje proteinash por me te perdorurat jane proteina Whey…

5 gabimet më të zakonshme që bëjmë në palestër .

1 - Nuk e keni mësuar siç duhet një ushtrim Çdo njeri ka nevojë për një trajner personal që t’ia mësojë mënyrën e duhur se si bëhen ushtrimet. Ushtrimet me trajner personal mund t’ju kushtojnë shumë më shumë, por ky investim do t’ia vlejë pasi që do të maksimizoni forcën…