Klajdi Hoxha Fitness

Trajneri Yt

Regjiment Ditor

I Personalizuar

Rezultate të Shpejta

Mëso Se Si

5 ushtrime te lehta për të gjetur qetesi dhe relax në mbrëmje

Për të harruar peripecitë e ditës dhe për një mbrëmje të qetë. Uluni në mënyrë të rehatshme dhe mbyllni sytë. 2. Vihuni në gjëndje dëgjimi të ndërgjegjshëm ose frymëmarrjeje të ndërgjegjshme. 3. Përcaktoni qëllimin tuaj. Për shëmbull: “Do të dëshiroja që ky ushtrim të bënte të mundur që unë të…

7 Ushtrime per kembet dhe kofshet ( FOTO )

Ushtrimet per kembet cilesohen si nder me te rendesishmet ne boten e Fitness. Muskujt e kembeve ne teresi perbejne pjesen me te madhe muskulore te te gjithe trupit dhe si pasoje stervitja e tyre sjell avantazhe te shumta qe do te preken dhe ne vijemesi te artikullit. Fillimisht si para…

Nuk po arrini dot te keni muskuj barku? – Ja 8 arsye

Një nga pjesët më të vështira për t’u tonifikuar është barku apo siç quhet ndryshe pjesa abdominale. Me siguri të gjithë keni tentuar me dieta, palestër apo mënyra të tjera, por nuk ja keni dalë dot. Epo para se ta luftoni duhet të dini se cilat janë arsyet e mundshme…

5 ushqime dhe disa mënyra për të forcuar muskujt

Ushqimet e pasura me proteina janë të domosdoshme për ata që merren me sport dhe mbi të gjitha për ata që dëshirojnë të formojnë muskuj të fortë dhe të bukur. Ndaj ne këtë herë po ju paraqesim pesë burime proteinash që jo të gjithë i njohin për efektin në fjalë.…